Strona główna Fotoporady Jak zrobić dobre selfie?

Jak zrobić dobre selfie?

2511

Już w dawnych czasach, ludzkość odczuwała potrzebę uwieczniania swojego wizerunku. Na szczęście, dzisiaj dzięki rozwojowi technologii nie musimy już wzywać nadwornego malarza. Wystarczy jedynie telefon z aparatem oraz trochę chęci. Jednakże, wbrew pozorom zrobienie dobrego selfie nie jest takie proste. W internecie widnieją tysiące kompletnie nieudanych selfie, które zdecydowanie nie są powodem dumy ich autorów. Dlatego też, dzisiaj podpowiemy wam w jaki sposób dobrze wykonać takie zdjęcie.

Jak zrobić dobre selfie

Przede wszystkim, aby widoczność na zdjęciu była odpowiednia, warto postarać się o odpowiednie oświetlenie lub unikać robienia zdjęć w ciemności. Dodatkowo, jeśli już postaramy się o jakieś źródło światła, pamiętajmy aby znajdowało się ono przed nami. Kwestia właściwego oświetlenia jest bardzo ważna i pomocna w robieniu dobrego zdjęcia. Inną niezwykle ważną rzeczą jest wbrew pozorom tło. Chyba nie musimy tu przypominać setek selfie, które stały się pośmiewiskiem internetu, z powodu obecności mistrzów drugiego planu lub zwykłego bałaganu. Warto tutaj dodać, że selfie zazwyczaj stosuje się jako zdjęcia profilowe, dlatego też warto postarać się o odpowiednie wykonanie całego zdjęcia. Sesja zdjęciowa powinna się odbywać w miejscu, które zagwarantuje nam odpowiednią aranżację całego ujęcia. Im bardziej unikatowe i oryginalne będzie zdjęcie, tym lepiej dla nas. Pomimo to, postarajmy się wyglądać na zdjęciu jak najbardziej naturalnie. Jeśli jednak usilnie chcemy dokonać jakiś modyfikacji zdjęcia, z pomocą mogą nam przyjść filtry, które pozwolą nam nieco przeobrazić całe ujęcie i nadać mu zupełnie nowy wygląd. Niektóre portale (np. Instagram) mają filtry wbudowane w swój algorytm, co ułatwia zadanie ich użytkownikom.

Podsumowując: dobrze wykonane zdjęcia portretowe mogą stać się prawdziwą wizytówką naszej osoby. Dlatego, potraktujmy robienie zdjęć jak sztukę, która wymaga odpowiedniego przygotowania i wiedzy. Dobre oświetlenie, naturalny wygląd oraz ciekawe ujęcie – oto cechy idealnego zdjęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj