Strona główna Ślub Ślubna sesja zdjęciowa – jak się do niej przygotować?

Ślubna sesja zdjęciowa – jak się do niej przygotować?

2542

Ślub to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu, chcemy aby był niezapomniany i wyjątkowy. Organizacja wesela jest bardzo trudnym przedsięwzięciem, dopięcie wszystkich szczegółów na ostatni guzik wymaga bardzo dużo starań i czasu, nie mniej jednak chcemy, aby ten dzień na zawsze został w naszej pamięci, dlatego wszystkie formalności związane z naszym ślubem załatwimy z wielką przyjemnością i z uśmiechem na twarzy.

Każdy moment dnia ślubu jest bardzo ważny: przywitanie gości weselnych w domu, msza święta w kościele, zabawa weselna w lokalu do białego rana, sesja zdjęciowa w studio lub w plenerze. Przez cały dzień towarzyszy nam fotograf ślubny, który ma za zadanie uwiecznić najpiękniejsze momenty tego cudownego dnia. Fotograf dokumentujący dzień naszego ślubu będzie tą osobą, dzięki której pozostanie nam pamiątka w postaci zdjęć. Z pewnością będziemy do nich wielokrotnie wracać i oglądać z rozrzewnieniem, przywołując w pamięci te najcudowniejsze wspomnienia z naszego życia.

Sesja ślubna w plenerze

Sesja ślubna to najważniejsze zadanie dla fotografa i pary młodej, warto wcześniej ustalić, jak będzie ona przebiegała i gdzie będzie realizowana. Zazwyczaj para młoda decyduje się na sesję w plenerze czyli na świeżym powietrzu, warto wówczas zabrać ze sobą kilka akcesoriów, żeby zdjęcia były bardziej urozmaicone. Kosz piknikowy, kocyk, szampan, czekoladki i tym podobne gadżety jak najbardziej przydadzą się, ponieważ fotografia ślubna i ślubna sesja zdjęciowa nie może być monotonna, zdjęcia muszą być ciekawe i pomysłowe, gdyż wtedy będzie się je oglądało z większą przyjemnością. Bardzo ważne jest także miejsce, motyw przewodni sesji, zdjęcia na zamku, w górach, pięknym ogrodzie, na łódce, dodają dodatkowego uroku temu wydarzeniu. Jednak sesja w plenerze ma to do siebie, iż jest uzależniona od pogody, dlatego czasem jeśli nie można zrealizować sesji w innym terminie to para młoda decyduje się na sesję w studio. Zdjęcia ze studnio może nie są tak efektowne jak szalona sesja w zbożu, nie mniej jednak mamy pewność, że złe warunki atmosferyczne nie popsują nam humoru w tym wyjątkowym dniu.