Strona główna Fotoporady Jak robić dobre zdjęcia telefonem

Jak robić dobre zdjęcia telefonem

2387

Fotografia to sztuka, która wymaga od ludzi nie tylko wyczulonego wzroku, ale głównie umiejętności technicznych. Jeszcze kilka lat temu robienie zdjęć, fotografia były zadaniami, którymi trudnili się tylko i wyłącznie ludzie, którzy wykazywali się znajomością choć podstawowych pojęć z dziedziny szeroko pojętej fotografiki. Aktualnie trochę się to zmieniło, a fotografia to coraz popularniejsza pasja wielu z nas. Podpowiadamy, jak zrobić dobre zdjęcia telefonem.

Prestiż został odebrany fotografom w momencie, gdy na rynku zaczęły pojawiać się telefony z wbudowanymi aparatami, a owe aparaty wraz z biegiem czasu i rozwojem technologii stawały się coraz doskonalsze.

Zaletą takich telefonów jest przede wszystkim ich wielkość. Ponadto telefon to jedna z rzeczy, z którą nigdy się nie rozstajemy. Wobec tego pozwala nam uwiecznić najróżniejsze kadry w wybranym miejscu i czasie. Aby jednak wykonywane przez nas zdjęcia przedmiotów, pejzaży lub zdjęcia portretowe były udane, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Najistotniejszym elementem fotografii jest światło. Dlatego też w razie robienia zdjęć w ciemnych pomieszczaniach, powinniśmy korzystać z lampy błyskowej, albowiem źle doświetlone zdjęcie trudno będzie uratować nawet w późniejszej obróbce graficznej. Drugim równie ważnym aspektem podczas fotografowania telefonem jest ostrość. Telefony wyposażone są w autofokusy, dlatego naszym zadaniem jest dopilnowanie, aby automat wyostrzył odpowiedni obiekt. W tym celu przycisk spustowy wciskamy do połowy – i po ustawieniu ostrości – robimy dopiero zdjęcie. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na kadrowanie. Fotografowany przez nas człowiek lub przedmiot powinien znajdować się w centrum. Robiąc portrety, należy też unikać takiego kadrowania, które będzie ucinało kończyny. Takie zdjęcia źle się ogląda.

Pamiętajmy o trzech powyższych radach, a wtedy nawet za pomocą zwykłego telefonu może nam się udać genialna kompozycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj