Strona główna Fotoporady Zdjęcie na portal randkowy

Zdjęcie na portal randkowy

4028

Znalezienie partnera podzielającego twoje zainteresowanie poezją lub zbieraniem znaczków jest cudownym uczuciem. Ale nie oszukujmy się. Zanim bratnia dusza kliknie w twój profil i przeczyta kim jesteś, najpierw przyjrzy się twojemu zdjęciu profilowemu. Jeśli nie zaprezentujesz się na nim właściwie…Cóż, właśnie straciłeś/aś szansę. Nie kliknął, nie dowiedział się, że na niego czekasz. I że też lubisz Szymborską.

Jeśli nie chcesz, żeby miłość twojego życia przeszła obok, zrób wszystko, aby twoje zdjęcie na portal randkowy przyciągało uwagę i nie odstraszało randkowiczów. Oto kilka porad:

1. Uśmiechaj się naturalnie

Wiem, że jesteś seksowna i zalotna i chciałabyś to pokazać, ale uwierz, bardzo łatwo przekroczyć granicę i wyglądać na zdjęciu po prostu dziwnie. Zamiast tego zwyczajnie i naturalnie uśmiechnij się do aparatu. Wyobraź sobie, że patrzysz na coś, co sprawia ci przyjemność. Przyjazny, naturalnie wyglądający uśmiech jest o niebo lepszy niż zaciśnięte usta wykrzywione w niby-uśmiech lub, w drugą stronę, usta w uśmiechu ukazującym ósemki. W ten sposób będziesz wyglądała na bardziej dostępną i sympatyczną. Plus, naturalny uśmiech jest dużo łatwiejszy niż fałszywy grymas.

2. Zrób sobie selfie

Możesz oczywiście zamieścić zdjęcia z profesjonalnej sesji fotograficznej, ale jak ujawniają portale randkowe, najefektywniej przyciągają uwagę zwyczajne, amatorskie zdjęcia. Przyznaj, masz kilka selfie w telefonie, prawda? Znajdź to, które jest dobrze doświetlone, a ty uśmiechasz się naturalnie i sympatycznie. Jeśli żadne zdjęcie nie wydaje ci się wystarczające dobre – zrób nowe, a nawet całą sesję zdjęciową. Tutaj znajdziesz kilka podpowiedzi, jak zrobić dobre selfie.

3. Usuń ze zdjęcia inne osoby

Przeglądając portale randkowe możesz zauważyć, że niektóre osoby występują na zdjęciu w parze lub w grupie osób. Jeśli masz zdjęcie, na którym wyglądasz doskonale, ale nie jesteś sama, usuń tą osobę ze zdjęcia. Randkowicz niekoniecznie domyśli się, że chłopak ze zdjęcia to tylko twój przyjaciel gej.  Albo, że z 5 widocznych na fotografii osób to ta w czerwonej sukience poszukuje partnera. Pamiętaj, tylko zdjęcia solo.

4. Wstaw aktualne zdjęcie.

To niby oczywiste, ale zastanów się, czy nie zmieniłaś ostatnio koloru włosów? Jeśli na zdjęciu jest ognista brunetka, a na randkę przyjdzie blond słowianka, chłopak może być rozczarowany. Jeśli od zeszłego lata trochę ci się przytyło, to również daruj sobie letnie zdjęcie w skąpym bikini. Jeśli między wami zaiskrzy, do kontaktu w realu może dojść dość szybko. Nie zdążysz schudnąć. Nawet z Chodakowską.

5. Tylko wyraźne, doświetlone zdjęcia.

Wiem, że pokusa użycia filtrów, ramek i innych kreatywnych efektów jest duża. Możesz dodać ciekawy, wyróżniający element do zdjęcia, pamiętaj jednak, że efekt nie przysłonił prawdziwej postaci. W porządku, jeśli kolorowe zdjęcie zmienisz na czarno-białe albo w odcieniu sepii, ale już użycie filtra „neon” z programu Picasa nie będzie ok. Na zdjęciu profilowym osoba musi być wyraźnie widoczna, nikt nie będzie zagłębiał się w to, co artysta miał na myśli i jak naprawdę wygląda.

6. Strój casual

Portal randkowy to nie najlepsze miejsce do prezentowania się w uniformie czy stroju formalnym. Ubierz się w swoje codzienne ubrania, ale nie przeholuj w drugą stronę – wyciągnięty dres domowy też nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Załóż to, w czym czujesz się komfortowo. Twój styl wyraża twoją osobowość i może wiele o tobie powiedzieć potencjalnemu partnerowi. Unikaj wyzywających strojów i nadmiernego eksponowania ciała. Przykrótka koszulka i spodenki, które można pomylić z bielizną nie będą dobre. Chyba, że nie szukasz partnera na dłuższy związek, ale przelotnej przygody. W takim przypadku możesz pozwolić sobie na dużo więcej.

7. Dodatkowe zdjęcia

Jeśli zdjęcie profilowe masz już gotowe, pomyśl o zdjęciach dodatkowych, które będzie można obejrzeć po przejściu do twojego opisu. Masz jakieś fajne zdjęcia z wakacji w ciekawym miejscu? Może uwielbiasz pływać i masz zdjęcia wykonane pod wodą? Może lubisz tańczyć i masz fotografię, która prezentuje cię w trakcie salsy? Porada dla panów – zdjęcie z uroczym psiakiem może przyciągnąć wiele pań spragnionych męskiego ciepła. Takie zdjęcie ma znacznie milszy charakter niż fotografia na tle białej ściany.

Fotografia profilowa jest najistotniejszym elementem twojego profilu randkowego, bo od niej wszystko się zaczyna. Może skłonić do kontaktu, a może definitywnie przekreślić twoje szanse. Dlatego poświęć chwilę i przemyśl, jak chcesz się zaprezentować i jak chcesz być postrzegana. Dobra i zaplanowana strategia napewno się opłaci. Powodzenia!