Strona główna Fotoporady Jak fotografować jedzenie?

Jak fotografować jedzenie?

1659

Umiejętność fotografowania jedzenia jest niezwykle użyteczna w przypadku, gdy tworzymy katalogi usługi gastronomicznej, bądź aktualizujemy zdjęcia na portalu społecznościowym. Jak fotografować jedzenie, by każda osoba oglądająca zdjęcie – poczuła automatyczny głód?

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej ekspozycji zdjęcia. Fotografowanie jedzenia, zdjęcia jedzenia to znacznie więcej niż jeden produkt. Konieczne jest stworzenie odpowiedniego otoczenia oraz tła np. bambusowa podkładka pod talerz lub ekskluzywne talerze w unikalnym kształcie. Ten prosty zabieg dodaje odpowiedniej klasy, a także w oczach innych – zwiększa nasz komfort życia.

Kolejnym aspektem, który przy fotografowaniu jedzenia jest niezwykle istotny – jest odpowiednie ułożenie posiłku na talerzu. Dodanie kilku warzyw, sałatki – prezentuje nas, jako osoby dbające o własne zdrowie i sylwetkę. Na talerzu powinien panować porządek oraz rozdzielenie poszczególnych produktów, składających się na posiłek. Warto pamiętać również o dodaniu kiełek lub ziół, na całość danego posiłku.

Najważniejszym elementem jest miejsce fotografowania naszego talerza. Należy bezwzględnie unikać zdjęć z boku danego talerza. Najkorzystniej danie zostaje zaprezentowane w momencie, gdy patrzymy i fotografujemy prosto z góry. Powinniśmy unikać włączania flesza oraz lampy błyskowej, ponieważ to zakłóca kolory danej potrawy, a przez to prezentuje ją jako stosunkowo nudną. Warto ustawić ostrość jako centralną, a także wybrać rozmiar zdjęcia 3:4. W przypadku, gdy dane zdjęcie jedzenia zostaje zrobione podczas romantycznej kolacji lub w momencie spotkania z przyjaciółmi – warto zapalić małe świeczki, które dodatkowo będą ocieplać zdjęcie oraz nadawać mu odpowiedni nastrój.

Studio zdjęciowe, zdjęcia produktowe są doskonałym sposobem do poszerzenia własnego portfolio, które jest widocznym elementem naszych umiejętności. Zanim rozpoczniemy fotografie świątecznych obiadów w naszym domu, przećwiczmy nasze umiejętności na pojedynczych owocach, bądź ciepłych napojach np. kawa, która jest nieodłącznym symbolem artystów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj