Strona główna Fotoporady Jak fotografować biżuterię?

Jak fotografować biżuterię?

2062

Odpowiednie uchwycenie biżuterii powoduje wizualny wzrost jej wartości. Niezależnie czy to jest biżuteria robiona ręcznie czy produkt kupiony w renomowanym salonie jubilerskim – tło i oświetlenie jest kluczem w jej fotografowaniu. Podpowiemy jak poprawnie fotografować biżuterię.

Fotografia biżuterii powinna być wyłącznie skupiona na elemencie głównym. Pomimo faktu, iż biżuteria pięknie wygląda na modelce lub modelu – odciąga to uwagę oglądającego od prezentowanego obiektu. Tło powinno być jednolite oraz czysto białe. Nawet najmniejsza kropka potrafi całkowicie zniszczyć nasz pierwotny zamysł i zdyskwalifikować zrobione przez nas ujęcia. Również doskonałym sposobem jest użycie czarnego tła, jednak wymaga to użycia profesjonalnej lampy fotograficznej, która pomoże w nadaniu subtelności biżuterii.

Kolejnym istotnym aspektem jest oświetlenie. Odpowiedni cień, dodaje każdej biżuterii szlachetności oraz delikatności. Warto jednak zrezygnować całkowicie z lampy błyskowej, ponieważ spowoduje efekt odwrotny do planowanego przez nas – rozjaśni i zniekształci prezentowaną przez nas biżuterię.

W przypadku chęci zachowania odpowiedniej ostrości, należy zmienić współczynnik ISO na najmniejszy. Dodatkowo, warto pamiętać o ustawieniu centralnej ostrości, jest to skuteczny i szybki sposób do lekkiego rozmazania tła i wyostrzeniu obiektu, nad którym aktualnie się skupiamy. W przypadku, gdy nie mamy możliwości ustawienia odpowiedniej ekspozycji w naszym aparacie fotograficznym – użyjmy program do przerabiania zdjęć, który posiada taką funkcję. Zlikwidujemy wszelkie zakłócenia obrazu, poprzez tworzenia tła jako całkowicie jednolitego i wyeksponujemy naszą biżuterię, poprzez ostrość i łagodne oświetlenie.

Studio zdjęciowe, zdjęcia produktowe,zdjęcia biżuterii to elementy i umiejętności, które powinniśmy nabyć – zanim rozpoczniemy publiczną prezentację naszych fotografii. Odpowiednie ćwiczenia i próba uchwycenia piękna biżuterii – jest poświęceniem wolnego czasu i jednocześnie gwarancją sukcesu w naszym przedsięwzięciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj