Strona główna Portret Jak pozować do zdjęć?

Jak pozować do zdjęć?

1590

Wbrew pozorom praca fotomodelki to wcale nie taka prosta sprawa. Pozowanie do zdjęć wymaga sporych umiejętności, które sprawiają, że fotografię odbiera się prawidłowo.

Kluczowe pytanie – jak pozować do zdjęć?

Każda sesja zdjęciowa, zdjęcia portretowe, sesja fotograficzna powinny pokazywać modelkę w inny sposób. Dlatego nie do zaakceptowania jest sytuacja, w której osoba pozująca w trakcie robienia zdjęć nie zmienia swojej mimiki. To właśnie odpowiednie kontrolowanie mimiki jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Ponadto jeżeli chcemy dobrze prezentować się przed obiektywem, to powinniśmy wcześniej przygotować się do takiej pracy. Bardzo prostym sposobem jest obejrzenie się przed lustrem. Wówczas możemy zauważyć pozycje, w których nie prezentujemy się najlepiej. Co więcej, pozując przed lustrem, możemy potrenować swoją mimikę.

Natomiast wykonując zdjęcia biznesowe, profesjonalne zdjęcia, warto skupić się na naszych kończynach. Ułożenie rąk ma bowiem bardzo ważne znaczenie w marketingu. Niedopuszczalne jest trzymanie rąk w kieszeni, chyba że tego wymaga od nas fotograf.

Przed sesją należy się rozluźnić. Najlepszą metodą jest muzyka relaksacyjna. Obiektyw aparatu jest przenikliwy i w razie, gdy będziemy zbyt spięci, zostanie to pokazane na zdjęciach. W fotografii istotną rolę odgrywają także oczy modelki. To właśnie one hipnotyzują odbiorców. Dlatego kiedy występujemy przed aparatem, powinniśmy kombinować również ze wzrokiem. Oczywiście bez przesady, tak aby nie doprowadzić do zeza. Po pierwsze nie patrzymy centralnie w obiektyw. Oczy wypadałoby skierować tuż obok fotografa. Można też spróbować poeksperymentować z układem powiek.

Dobry fotograf nie pozwoli na pokazanie mankamentów, lecz nie zwalnia to nas z pamiętania o swoich złych stronach i strzeżenie się, aby ich nie zaprezentować. Jeżeli zmagamy się z nadwagą, nie warto odwracać się do aparatu bokiem. Sukces sesji fotograficznej można osiągnąć tylko i wyłącznie dzięki dobrej współpracy pomiędzy fotografem a modelką. Brak zrozumienia nie pomaga w realizacji celu.